Požár stodoly zaměstnal šest jednotek hasičů

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár stodoly zaměstnal šest jednotek hasičů
pozarW.png
Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 byl v 14:49 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár stodoly v obci Přáslavice.

ViewImage-(6).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Přáslavic, Velké Bytřice, Doloplaz, Tršic a hasic-aut.jpgHluboček. Již v době jízdy k požáru bylo vidět hustý kouř a šlehající plameny. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří přístavba rodinného domu o rozměrech asi 20 x 5 metrů, uvnitř které byla zaparkována osobní vozidla. Plameny zničily jedno zaparkované vozidlo, další dvě poškodily. Oheň se přenesl také na konstrukci a střechu přístavby a částečně byl požárem zasažen i rodinný dům.

ViewImage-(7).jpg

hasic5.jpgHasiči na likvidaci plamenů nasadili několik proudů vody, v průběhu likvidačních prací rozebírali stavební a střešní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska.

ViewImage-(8).jpg

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 17:24 penize1.pnghodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn, výše škody dosáhla předběžné částky 1,25 milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření. V pátek dopoledne bude na místě probíhat další došetřování ve spolupráci s odborníky.
 ViewImage-(9).jpg
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje