Požár transformátoru zaměstnal hasiče v Olomouci

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár transformátoru zaměstnal hasiče v Olomouci

V úterý 3. července 2018 byl v 21:08 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár transformátoru v Olomouci - Hodolanech v průmyslovém areálu.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že zahořel transformátor, ale požár se již sám uhasil. Hasiči přetlakovou ventilací odvětrali zakouřené prostory, místo zkontrolovali termokamerou a předali majiteli.

dd-(1).jpg

Vyšetřovatel hasičů na místě šetřením zjistil, že požár zasáhl asi čtvrtinu elektroinstalace kompenzace transformátorů. K požáru došlo v objektu, ve kterém se nachází trafostanice, rozvodna nízkého napětí a kompenzace transformátorů. Při požáru byla poškozena pouze část kompenzace.

penize-ztrata.pngHlavní energetik společnosti předběžně vyčíslil škodu na 100 000,- Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci kompenzace transformátoru.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje