Ranní požár přístavby rodinného domku a vozidel na UničovskuVIDEO/FOTO

23.12.2018
Ranní požár přístavby rodinného domku a vozidel na UničovskuVIDEO/FOTO
pozarW.png
Deset jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v brzkých ranních hodinách 23.12.2018 podílelo na likvidaci požáru přístavby rodinného domku a zaparkovaných vozidel v obci Újezd na Uničovsku.

ViewImage-(7).jpg

Oznámení od kolemjdoucího o zápachu z garáží a viditelném kouři z objektu přijalo operační středisko HZS hasic-aut.jpgOlomouckého kraje krátce po půl šesté ranní, snažil se na vlastníky klepat, nikdo však neotvíral.
K události postupně vyjely profesionální jednotky požárních stanic Uničov, Litovel, Šternberk a Olomouc. Z řad dobrovolných hasičů k místu dorazily jednotky Újezd, Uničov, Troubelice, Dlouhá Loučka, Liboš a Babice.

ViewImage-(11).jpg  ViewImage-(10).jpg

Došlo k zahoření přízemní části objektu na ploše zhruba 50x30 metrů, uvnitř se nacházely dvě vozidla. Kouř hasic5.jpgprostoupil celým objektem, nad požářištěm se nachází obytná část a bylo nutné vyloučit přítomnost uvězněných osob. Hasičům se včasným zásahem podařilo zabránit většímu rozšíření do horních prostor členitého objektu. V garážích včetně dvou aut vyhořel další skladovaným materiál a vybavení.

ViewImage-(6).jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností k zahoření došlo od vysetro.jpgjednoho ze zaparkovaných vozidel. Jednalo se o zahraniční, dražší vozidla a škody přesáhnout částku 1 mil. korun, přesné vyčíslení škod majitel prozatím neurčil.
 video5.jpg

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí