Ranní požár zděné přístavby rodinného domku na Olomoucku VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ranní požár zděné přístavby rodinného domku na Olomoucku VIDEO/FOTOGALERIE

pozar-dum1.jpg
Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v ranních hodinách pátku 21.12.2018 podílelo na likvidaci požáru zděného objektu ve dvoře u rodinného domku v Bělkovicích – Lašťanech na Olomoucku. Oznámení o požáru převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po půl sedmé ranní s popisem zahoření zřejmě přístřešku za rodinným domkem. Následná upřesnění hasičům vykreslila situaci na místě, došlo k zahoření přístavby za domem a přistavěné dřevěné pergole na ploše zhruba 10x5 metrů.

hlase.jpg

K místu vyrazila profesionální jednotka ze stanice Šternberk a další posila s cisternovým vozidlem stanice hasic-auto4A.jpgOlomouc. Z řad dobrovolných hasičů je posílily jednotka Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice a Dolany. Požár se hasičům velmi rychle podařilo lokalizovat, včasným zásahem tak nedošlo k možnému rozšíření na rodinný domek v těsné blízkosti a zaparkované nákladní vozidlo. Plameny zcela pohltily střešní konstrukci a veškeré dřevěné přístavby.

qqqqqq.jpg

hasic-Vyj2.jpgJednotky postupně požářiště procházejí, dohašují menší ohniska a rozebírají vyhořelou střešní konstrukci. Na volném prostranství následně dohašují požárem zasažený v půdě uskladněný materiál.

f.jpg

vysetrovaniA.pngCo stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výši škody prozatím majitel přesně nevyčíslil. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

video7.jpg

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí