Ve Velké na Hranicku vyhořel bagr - rýpadlo.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.11.2018
 Ve Velké na Hranicku vyhořel bagr - rýpadlo.
poza1.jpg
Jednotka profesionální stanice Hranice likvidovala ve večerních hodinách soboty 10.11.2018 požár stavebního stroje přesněji bagru, rýpadla tovární značky KOMATSU v obci Velká na Hranicku.

ViewImage-(1).jpg

Prvotní informace o viditelných plamenech na stroji zřejmě těžké techniky přijala linka tísňové pomoci krátce před po půl desáté večerní (21:36). Hasiči po příjezdu mimo jiné při hasebních pracích ochlazovali osobní vozidlo v těsné blízkosti požáru a úspěšně, k poškození došlo pouze části vozíku.

Bohužel to stejné nelze říci o zmiňovaném stroji, plameny jej zcela zničily. Hasiči v navazujícím čase penize1.pngpokračovali v postupném dohašování a ochlazování. Co stojí za příčinou vzniku je aktuálně v šetření, prvotní odhady hovoří o škodě přesahující 1. mil. korun. Celá událost se obešla bez zranění osob.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje