Ve Zlatých Horách hořel rodinný dům

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Ve Zlatých Horách hořel rodinný dům

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 byl v 13:30 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár kůlny a rodinného domu ve Zlatých Horách na ulici Krnovská.

ViewImage.jpg

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jeseníku, dobrovolní hasiči ze Zlatých Hor a Mikulovic a polští kolegové z Glucholaz.

hasicR4.jpgV době příjezdu hasičů byla požárem zcela zasažena kůlna v těsné blízkosti rodinného domu, plameny se postupně také rozšiřovaly na střechu rodinného domu. Hasiči se v první fázi soustředili na likvidaci požáru rodinného domu, snažili se zabránit jeho dalšímu postupu a rozšíření. Velitel zásahu vyčlenil také jednu jednotku, která hasila drobnější ohniska požáru v nedalekém lese.

V průběhu likvidačních prací hasiči rozebrali střešní konstrukci a dohasili  skrytá ohniska.

telefon22.jpgOznamovatel v hlášení uvedl, že uvnitř domu je uvězněná osoba, která však byla v době příjezdu hasičů již mimo dům.

vysetovani.jpgNa místě je nyní  vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat, co stojí za příčinou vzniku požáru a jaká při něm vznikla škoda.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje