V pátek 13. testují hasiči Olomouckého kraje průjezdnost ulic

13.07.2018
V pátek 13. testují hasiči  Olomouckého kraje průjezdnost ulic

ViewImage.jpg
Na pátek 13. připravili hasiči z Olomouckého kraje již tradičně řadu preventivních akcí. Většinou jeden pátek 13. v roce otevřou své stanice pro veřejnost, pokud je v roce víc dnů, které podle pověry přinášejí smůlu, připraví další preventivní akce.

patek11.png

V letošním roce máme pátky 13. dva. První, dubnový, se otevřely stanice veřejnosti, zejména školám a školkám, druhý, červencový, využijí hasiči k ověření průjezdnosti ulic měst.

V průběhu pátku 13. července 2018 tedy v různých časech na různých místech Olomouckého kraje vyjedou do ulic profesionální hasiči, aby ověřili, zda jimi projedou.

Hasiči ve Šternberku už průzkum silnic na sídlištích, v historické části města a také v centru mají za sebou. V pátek dopoledne našli několik špatně parkujících řidičů, nicméně podle velitele sloužící směny se městem dalo bez větších problémů projet. Hasičům často dělají problém i větve zasahující do profilu ulice.

a.jpg

Špatně parkující řidiči jsou problémem v mnoha městech našeho kraje. Řidiči jsou často rádi, že najdou jakékoli místo k zaparkování, už si ale neuvědomí, že vedle nich nezůstane dostatečný prostor pro projetí velké hasičské cisterny nebo výškové techniky.

ViewImage-aspx.jpg

Hasiči si sice vždycky poradí (buď auta odskládají na stranu, nebo se vrátí a k místu mimořádné události se dostanou jinudy), ale ztrácí drahocené sekundy a minuty, o které by mohli být na místě nehody nebo požáru dříve.

aa.jpg

Kontrola průjezdnosti proběhne v průběhu pátku 13. července 2018 v celém Olomouckém kraji.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje