Pět jednotek hasičů likvidovalo požár domu

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.06.2022 | Hluboká/ Pardubický kraj
Pět jednotek hasičů likvidovalo požár domu

Do Hluboké na Chrudimsku směřovalo v sobotu 11. června 5 jednotek hasičů (profesionální z Hlinska a Vysokého Mýta a dobrovolné ze Skutče, Proseče a Předhradí). Událost byla na operační a informační středisko hasičů oznámena v 1.15 hodin. Jednalo se o požár domu.

Ihned byly nasazeny dva proudy „C“ a vysokotlaký proud vody k likvidaci požáru. Ten se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 2.05 hodin. V době příjezdu hasičů na místo události byl objekt prázdný, uvnitř se nikdo nenacházel. Dvě osoby byly mimo nebezpečí. Jednu osobu ošetřila zdravotnická záchranná služba. Z přízemí domu hasiči vynesli elektroniku, ale i terárium s hadem. Dále bylo nutné dohasit všechna ohniska a rozebrat střešní konstrukci.

Likvidaci požáru hlásil velitel zásahu na operační a informační středisko HZS v 6.01 hodin. I nadále zde pracují hasičští vyšetřovatelé a odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, aby zjistili přesné příčiny vzniku požáru. Škoda s největší pravděpodobností přesáhne 1 milion korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje