Přehled zásahů hasičů Pardubického kraje

pardubicky-kraj.jpg  73390_8e8c7.jpg

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

ppp.jpg

V sobotu 7. října v 19.01 hodin bylo povoláno do Trhové Kamenice 8 jednotek hasičů vyhledávat pohřešovanou osobu. Po příjezdu na místo události byli hasiči rozděleni policisty do dvou pátracích skupin. Hasiči prováděli policisty řízené prohledávání prostoru za pomoci spojových a navigačních prostředků v předem vytypovaných prostorách. Zhruba ve 23.05 hodin došlo k nalezení pohřešované ženy v lese nedaleko odpočívadla „Na Tobolkách“. Jednotka hasičů poskytla ženě tepelný komfort a ve spolupráci s další jednotkou pomohla s transportem osoby do vozidla zdravotnické záchranné služby. Poté se všechny zasahující jednotky vrátily na své základny.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

ppppppp.jpg

Pět jednotek hasičů bylo povoláno v neděli 8. října v 10. 57 hodin do Pastvin, kde došlo v rodinném domě k požáru na chodbě. Jednalo se o požár lednice. Požár hasiči zlikvidovali v 11.11 hodin a následně byly zakouřené prostory odvětrány pomocí přetlakové ventilace. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na lednici. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2 miliony korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

pppppp.jpg
Do Valčíkovy ulice v Pardubicích vyjížděli v neděli 8. října v 22.46 hodin pardubičtí hasiči. Jednalo se o požár vozidla Peugeot u restaurace Fregata. Vozidlo se podařilo majiteli uhasit ještě před příjezdem hasičů. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun. Požár byl dle slov vyšetřovatele hasičů s největší pravděpodobností založen úmyslně.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje