V neděli hasiči likvidovali požár statku i následky střetu kamionu s koněm

V neděli hasiči likvidovali požár statku i následky střetu kamionu s koněm

Územní odbor Svitavy

ViewImage-aspx.jpg

K požáru statku do Kunčiny na Svitavsku vyjíždělo v neděli 2. dubna sedm jednotek hasičů. Plameny se rozšířily téměř na celou střechu. Hasiči z objektu evakuovali celkem tři osoby. Požár se podařilo dostat hasičům pod kontrolu v 17.39 hodin. Poté bylo nutné rozebrat střešní konstrukci, vyskladnit seno a zajistit pro likvidaci požáru i kyvadlovou dopravu vody. Při požáru byl zraněn jeden dobrovolný hasič, který byl na místě ošetřen zdravotníky. Velitel zásahu používal termokameru k odhalení všech skrytých ohnisek. Požár byl zcela zlikvidován v 20.11 hodin.
kk.jpg

Do pondělní ranní hodiny střežily místo požáru dvě dobrovolné jednotky hasičů z Kunčiny a Nové Vsi. Příčina vzniku požáru je nyní vyšetřována. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

Územní odbor Pardubice
l.jpg

Hasiči z Holic odstraňovali v neděli 2. dubna v 17.17 hodin v Býšti na frekventované silnici I/35 následky střetu kamionu s koněm. Zvíře náraz nepřežilo a bylo naloženo na valník připojený k traktoru. Odstranění následku trvalo až do 19.42 hodin.

lll.jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí