V obrovském horku se v přírodě vyhněte jakékoliv manipulaci s otevřeným ohněm

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2022 | Pardubický kraj
V obrovském horku se v přírodě vyhněte jakékoliv manipulaci s otevřeným ohněm

25.7.2022 Dnes nás opět čekají vysoké teploty, a tedy i vyprahlá zem, která se lehce vznítí. V tak obrovském horku se vyhněte v přírodě jakékoliv manipulaci s otevřeným ohněm.

V období sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávejte oheň v přírodě, zejména v lesích, nevypalujte trávu, neodhazujte cigaretové nedopalky na zem, nepoužívejte přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Hasiči od prvního prázdninového dne až do 24. července likvidovali v přírodním prostředí již 19 požárů, z toho 10 požárů bylo v lese, ostatní pak louky, pole a zahrady. Největší požár s největší škodou – 50 tisíc korun (uchráněn byl majetek za 5 milionů korun) hasiči likvidovali na Pardubicku, kde hořely thúje u rodinného domu.

Podíváme-li se na stejné období loňského roku, evidujeme pouze 6 požárů (3 požáry lesů a 3 požáry pole).

Opatrní buďte ale i vy sami. Vysoké teploty totiž představují velmi vysokou zátěž na lidský organismus. Hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Dodržujte pitný režim, zvyšte konzumaci neslazených nealkoholických nápojů. Omezte tělesnou zátěž a nepobývejte na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Děti ani zvířata neponechávejte v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost hlavně starším a nemocným lidem.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje