Z hořícího obytného vozu muž utekl a utrpěl popáleniny

Z hořícího obytného vozu muž utekl a utrpěl popáleniny

Územní odbor Chrudim

ss.jpg

Krátce po pondělní půlnoci začala v Krouně hořet vyřazená skříňová Avie. Požár byl na operační a informační středisko hasičů ohlášen v úterý 21. března v 0.39 hodin. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů (profesionální z Hlinska a dobrovolné z Krouny a Hlinska). Požár obytného automobilu byl při příjezdu hasičů již v poslední, čtvrté fázi hoření, tedy celý zasažený plameny. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 0.55 hodin. Zásah byl pro hasiče ztížen přítomností tří tlakových lahví (2x 10 kg a 1x 2 kg). Dvoukilogramová tlaková lahev se požárem roztrhla a další dvě lahve byly vyneseny a ochlazovány v nedalekém rybníku. Požár byl zcela zlikvidován v 1.44 hodin. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že ve vozidle přebýval majitel, který byl po vlivem alkoholu. Zatopil si v kamnech na tuhá paliva a následně si na horní plát kamen odložil pravděpodobně nějaké rádio.
k.jpg

Usnul, rádio začalo hořet a požár se začal šířit po skříni vozidla. Probudil se v době, kdy mu začala hořet elektrocentrála vedle kamen. Z vozidla utekl, a přitom utrpěl popáleniny na rukou, zátylku a nadýchal se jedovatých zplodin hoření. Zraněnou osobu na místě ošetřila zdravotnická záchranná služba a odvezla ji do nemocnice. Příčinou vzniku požáru byla tedy s největší pravděpodobností nedbalost. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje