Hasiči Plzeňského kraje převzali od prezidenta republiky Zlatý záchranářský kříž

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.04.2017

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek 20. dubna 2017 na Pražském hradě předal ocenění vítězům 18. ročníku ankety Zlatý záchranářská kříž. Ta připomíná činy jednotlivců i kolektivů, kteří přispěli k záchraně života druhých, případně vykonali na tomto poli něco významného.

Mezi vyznamenanými byli i hasiči z Plzeňského kraje - profesionální hasiči z Domažlic a Klatov, dobrovolní hasiči obce Kdyně a Robert Ondruch z SDH Chodov, který byl náhodným svědkem nehody.

Hasiči byli oceněni v kategorii Záchranářský čin profesionálního týmu za složitý zásah při dopravní nehodě kamionu mezi Hlubokou a Loučimí na Domažlicku z října 2016 a záchranu života jeho řidiče, kterého museli vyprostit ze zdemolované kabiny plné zeminy. Řidič i přes veškeré utrpení zůstal při vědomí a statečně bojoval. Do nemocnice byl přepraven letecky. O týden později byl řidič propuštěn z nemocnice domů a kromě nateklé nohy zcela v pořádku.

Více o zásahu včetně fotografií k nahlédnutí ZDE.

Zlatý záchranářský kříž - informace ZDE.
Všechny vítězné činny za rok 2016 ZDE.

Mgr. Pavla Jakoubková

HZS Plzeňský kraj