Masivní únik pohonných hmot v Tachově. Hasičům se je podařilo udržet na vozovce takže do kanalizace ani řeky se žádné nebezpečné látky neměly šanci dostat.

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.08.2017
Ve středu 16. srpna 2017 v 10:16 hodin vyhlásilo operační středisko poplach hasičům na stanici v Tachově a vyslalo je do města na světelnou křižovatku ulic T. G. Masaryka a Mánesova zlikvidovat masivní únik PHM ze dvou havarovaných osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Uniklé provozní kapaliny tekly z kopce ulicí Zámecká přes most nad řekou do ulice Pivovarská a ulicí U Rybeny až na parkoviště u sportovní haly. Délka skvrny se odhaduje na 900 metrů.
Hasičům se podařilo uniklé PHM udržet na vozovce. Do kanalizace, vodoteče ani řeky se žádné nebezpečné látky díky zásahu hasičů neměly šanci dostat. Životní prostředí bylo uchráněno.
Hasiči ve spolupráci s SÚS na likvidaci PHM spotřebovali přes 350 kg sorbentu.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje