Nehoda osobního auta a kamionu uzavřela dálnici D5

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2017
Nehoda osobního auta a kamionu uzavřela dálnici D5
Ve středu 8. února 2017 v půl druhé ráno vyslalo operační středisko jednotky HZS Nýřany, HZS Plzeň Střed a HZS Stříbro na dálnici D5 k dopravní nehodě. Osobní auto se střetlo s kamionem asi 100 metrů za nájezdem u Heřmanovy Hutě ve směru na Prahu.
O řidiče v bezvědomí v době příjezdu JPO pečovala ZZS. Hasiči ho pomohli ošetřit a transportovat do sanitky. Zraněného spolujezdce museli hasiči hydraulickým zařízením ze zdemolované kabiny vyprostit, následně ho přenesli do vrtulníku LZS.
Nehoda uzavřela provoz na dálnici ve směru na Prahu. Před čtvrtou hodinou ráno hasiči z levého pruhu odstranili střepy a pomocí chloraminu krev. Následně byl uvolněn jeden jízdní pruh. O závěrečný úklid silnice se postarala SSÚD.
Mgr.  Pavla  Jakoubková
HZS Plzeňského kraje