Požár chatky v Újezdu u Domažlic

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár chatky v Újezdu u Domažlic

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 v 17:40 hodin vyslalo operační středisko jednotky HZS Domažlice a SDH Chodov do obce Újezd k požáru chatky. Současně vyhlásilo poplach místní jednotce SDH.
jj.jpg

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu do čtvrt hodiny od příjezdu první jednotky na místo a zcela zlikvidován byl o zhruba hodinu později. Hasiči uvnitř budovy nikoho nenalezli, při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči současně s likvidací požáru museli nasadit část prostředků na to, aby se oheň nerozšířil na sousední chatku. Tu se jim povedlo celou zachránit.
j.jpg

Škody i uchráněné hodnoty se odhadují ve stejné výši na půl milionu korun. Z možných příčin vzniku požáru byla téměř s jistotou vyloučena technická závada, prošeřuje se nedbalost a podezření na úmyslné zapálení.

Mgr. Pavla Jakoubková

HZS Plzeňský kraj