Požár rozvodného kanálu v Železárnách Hrádek

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár rozvodného kanálu v Železárnách Hrádek

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 pět minut po 23. hodině obdrželo operační středisko tísňové linky 112 informaci o požáru rozvodného kanálu v Železárnách Hrádek v objektu elektroocelárny. Na požár upozornila signalizace EPS. Poplach byl vyhlášen hasičům na stanici v Rokycanech a zároveň dobrovolným jednotkách v obci a v Mirošově.

Požár elektrického rozvodu se z kanálu nikam nerozšířil. Hasiči před zahájením hasebního útoku museli vyčkat na vypnutí proudu i HUP. Mezitím si připravili proudy s pěnou a ochlazovali vodou rozehřáté zařízení, kde nehrozil úraz od elektriky. Hasiči postupně vyplňovali kanály pěnou.

Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil po dvou hodinách zásahu, likvidaci o necelou hodinu později.

Škody způsobené požárem budou vysoké, přibližnou částku není zatím možné ani odhadnout.

Mgr. Pavla Jakoubková

HZS Plzeňský kraj