V Chocomyšli blesk zapálil střechu RD

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

V Chocomyšli blesk zapálil střechu RD

V pondělí 10. dubna 2017 v 21:26 hodin obdrželo operační středisko tísňové linky 112 informaci o požáru střechy rodinného domu v Chocomyšli. Poplach byl vyhlášen hasičům na stanicích v Domažlicích a Staňkově a současně dobrovolným jednotkám Chocomyšl, Chudenice a Koloveč.
zzz.jpg

Při příjezdu první jednotky byla zasažena střecha ze dvou třetin. Rychlost šíření plamenů zavinilo nahromaděné seno v půdním prostoru. Hasiči dostali situaci pod kontrolu do hodiny od vyhlášení poplachu, do obytných místností se oheň nedostal. Obyvatelé domu vyvázli bez zranění.
g.jpg

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření, jednou z možných verzí, kterou vyšetřovatelé zkoumají, je úder blesku. Požár napáchal škody kolem půl milionu korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 300 tisíc.

Pavla Jakoubková

HZS Plzeňského kraje