Víkend v Plzeňském kraji se nesl ve znamení dopravních nehod

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Víkend v Plzeňském kraji se nesl ve znamení dopravních nehod

Od pátku 23.11.2018 do neděle 25.11. 2018 zasahovali hasiči v Plzeňském kraji u 19 dopravních nehod. Třikrát museli hasiči zraněné vyprošťovat. K úmrtí naštěstí nedošlo. Zde přinášíme namátkou pár případů z víkendu:

Pátek 23.11.2018:
nehoda-crah-kuh.jpgNa dálnici D5 ve směru na Prahu na úrovni Nové Vsi došlo ke střetu kamionu a osobního vozidla. Nehoda se stala v důsledku prasknutí pneumatiky kamionu. Dvě osoby z osobního vozu vyprostili hasiči bez použití vyprošťovacího zařízení a předali je do péče ZZS. Dálnice byla ve směru na Prahu neprůjezdná.

Sobota 24.11.2018:
nehoda-crah-kuh.jpgČíhaň u Bukováku, nehoda dvou osobních vozidel se zraněním. Jednu osobu hasiči vyprostili a předali ZZS. ZZS si též převzala další 2 zraněné osoby, jež nebylo třeba vyprošťovat. Hasiči provedli protipožární opatření, zajištění místa nehody a následný úklid komunikace.

1.jpg

nehoda-crah-kuh.jpgKocourov,  dopravní nehoda jednoho osobního vozu se zraněním. Vozidlo narazilo do stromu, který následně poškodil sloup elektrického vedení a došlo ke zkratu a výpadku elektrické energie v obci. Jednu lehce zraněnou osobu si převzala ZZS. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření. Následně bylo třeba vyřezat náletové dřeviny, aby bylo možné vozidlo dostat zpět na komunikaci.

Pnehoda-crah-kuh.jpglzeň, na křižovatce u hlavního vlakového nádraží došlo ke střetu trolejbusu a tramvaje. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc celkem 4 osobám, které si posléze převzala ZZS. Při nehodě došlo k poškození trolejového vedení, jehož opravu zajistily PMDP.

2.jpg

nehoda-crah-kuh.jpgNepomuk, nehoda jednoho osobního vozidla se zraněním. Ve vozidle cestovaly 4 osoby. Na místě již zasahovala ZZS, která měla v péči 2 zraněné osoby. Jedné z nich - nezletilé - dali hasiči v rámci posttraumatické péče plyšového dráčka. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření.

nehoda-crah-kuh.jpgTachov, dopravní nehoda dvou osobních vozidel se zraněním. Na místě se nacházelo 7 zraněných osob. 4 těžce a 3 lehce zraněné. Dvě osoby transportovala LZS do nemocničního zařízení, ostatní byly transportovány pozemní cestou. Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a následný úklid vozovky.

Neděle 25.11.2018
nehoda-crah-kuh.jpgStaňkov, nehoda tří osobních vozidel se zraněním. Osobní vozidlo narazilo do dvou dalších zaparkovaných OA. Hasiči zraněnému řidiči poskytli předlékařskou péči a následně ho předali ZZS. Dále provedli protipožární opatření a likvidaci uniklého oleje.

3.jpg

nehoda-crah-kuh.jpgDálnice D5 80,5km směr Rozvadov, nehoda servisního vozidla s vysokozdvižnou plošinou. Vozidlo se nacházelo na boku v levém jízdním pruhu D5. Bez zranění. Hasiči zajistili místo události a asistovali odtahové službě při naložení havarovaného vozidla.

4.jpg

nehoda-crah-kuh.jpgPísařova Vesce,  nehoda jednoho osobního vozu se zraněním. Vozidlo se nacházelo mimo komunikaci. Hasiči vyprostili jednu zraněnou osobu a předali ji do péče ZZS. Dále provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody.

5.jpg

6.jpg