K požáru bytu v Bohnicích se hasiči obtížně dostávali, zplodin hoření se nadýchalo šest osob

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

04.05.2017
K požáru bytu v Bohnicích se hasiči obtížně dostávali, zplodin hoření se nadýchalo šest osob

Pět profesionálních jednotek zasahovalo ve středu 03.05.2017 v 15:41 hodin u požáru kuchyně bytu v devátém patře panelového domu v pražských Bohnicích. Požárem byl byt zasažen v plném rozsahu, hasiči na jeho likvidaci použili 1 C proud v dýchací technice. 

M.jpg
Technika se nemohla k místu požáru dostat přes zaparkovaná osobní auta. Hasiči tak zasahovali pouze vnitřkem domu a vodu dopravovali na velkou vzdálenost. Během průzkumu museli preventivně provést násilné vstupy do bytů nad i pod požárem. Zplodin hoření se nadýchalo celkem šest osob, které hasiči zachránili ze zakouřených bytů a předali je do péče ZZS. V 16:19 hodin dostaly jednotky plameny pod kontrolu.
LLLLL.jpg

U požáru zasahovaly družstva z holešovické, satalické, centrální, krčské a petřinské stanice. Vyšetřovatelé na místě pracovali ještě hodinu po požáru, když z vyhořelého bytu odebírali vzorky k dalšímu zkoumání. Přesná příčina tak bude předmětem dalšího šetření. Požárem vznikla škoda 700.000 korun, hasiči uchránili hodnoty v řádech milionů korun. 

Martin Kavka

Tiskový mluvčí

HZS Praha

Foto HZS Praha