Požár dodávky v garáži rodinného domu v Újezdu nad Lesy se rozšířil po fasádě do podkroví

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

25.05.2017
Ve středu 24.05.2017 večer zasahovalo celkem osm jednotek hasičů v ulici Borovská v pražské části Újezd nad Lesy. V 19:35 hodin tam vypukl požár v rodinném domě. Na místo dorazily profesionální jednotky ze Satalic, Strašnic, centrální a říčanské stanice. Spolu s profesionálními hasiči zasahovali u požáru i dobrovolní hasiči z Běchovic, Úval a Klánovic. Během zásahu na místo přijela ještě jednotka z Petřin.
 tt.JPG
K požáru došlo v garáži domu, kde hořela dodávka. Plameny se rozšířily na fasádu a částečně zasáhly i do podkroví. Proto bylo také nasazeno speciální zařízení Cobra po automobilovém žebříku. Hasiči požár likvidovali 3 C proudy v dýchací technice vnitřkem budovy a z vnější strany domu. Během zásahu bylo z objektu postupně vyneseno několik tlakových lahví.
uu.JPG
Hasiči ukončili zásah ve 22:08 hodin. Vyšetřovatelé na místě zjistili, že požár byl způsoben nedbalostí při sváření v garáži. Škoda byla odhadnuta na 3.000.000 korun.
p.JPG
Martin Kavka, tiskový mluvčí – HZS Praha