Požár střechy pavilonu ÚVN likvidovali hasiči ze 17 stanic

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2022 | Praha 6/ Praha
Požár střechy pavilonu ÚVN likvidovali hasiči ze 17 stanic

Před půl desátou, v sobotu 27. srpna 2022, zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze 6. Hořela střecha křídla pavilonu A.

Na místě zasahovali hasiči z 10 profesionální a 7 dobrovolných stanic. Hasiči zasahovali v dýchací technice, pomocí několika vodních proudů vnitřkem budovy a přes výškovou techniku. Část hasičů evakuovala pavilon společně se zaměstnanci nemocnice, policisty a záchranáři. Celkem byla evakuována necelá padesátka osob včetně pacientů lůžkové části pavilonu.

FOTOGALERIE

Během požáru se lehce zranili tři hasiči, byli ošetřeni na místě ZZS. Šíření plamenů se podařilo zastavit asi za hodinu. Proudy vody byly nasazeny na ochranu hlavní části budovy.

V křídle pavilonu shořela větší část střechy a půdního prostoru. Ještě po 13. na místě zůstalo několik jednotek hasičů. Vyhledávaly skrytá ohniska a dohašovaly ohořelé krovy budovy. Odpoledne pak hasiči zakryli střechy plachtami.

Příčinu i rozsah škod šetří vojenský požární dozor a Vojenská policie. Hasičský a policejní vyšetřovatel poskytne součinnost. Na místo požáru se dostavil ředitel pražských hasičů, ředitel ZZS, ředitel KŘ PČR, zástupci dotčené městské části a Český červený kříž k zajištění občerstvení pro zasahující složky. Po poledni místo požáru navštívil i generální ředitel HZS ČR.

Zdroj: HZS hlavního města Prahy