Pražští hasiči po 140 letech symbolicky přijeli k Národnímu divadlu

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

13.08.2021 | Praha 1/ Praha
Pražští hasiči po 140 letech symbolicky přijeli k Národnímu divadlu

Přesně po 140 letech, na den a hodinu přesně, přijely dvě jednotky pražských hasičů symbolicky k budově Národního divadla. Hasiči si tak společně se zaměstnanci divadla připomněli 140. výročí požáru Národního divadla, které připadá na 12. srpna 2021.

Video zde:  HASIČI PRAHA 982 odběratelů Symbolický návrat hasičů k Národnímu divadlu po 140 letech

Požár, který vznikl kolem 17. hodiny, 12. srpna 1881, měl zničující následky pro nově vybudované Národní divadlo. Připomíná ho výstava v prostoru mezi historickou budovou a novou scénou. Slavnostního otevření výstavy se spolu s řediteli Národního divadla Jana Buriana a HZS hl. m. Prahy plk. Luďka Prudila zúčastnil i generální ředitel HZS ČR generálmajor Vladimír Vlček a další zástupci vedení HZS ČR a HZS hl. m. Prahy.

Video zde:  Požár Národního divadla po 140 letech