Silnější vítr v Praze lámal větve

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

03.03.2017
Silnější vítr v Praze lámal větve

Během čtvrtečního dne 02.03.2017 zasahovali hasiči v souvislosti se silným větrem u 24 událostí. Většinou se jednalo o spadlé větve a uvolněné plechy na střechách domů. Situace se uklidnila ve večerních hodinách.

Nejvíce práce měli hasiči v Rajmonově ulici v Praze 8, kde v 09:41 hodin jednotka z Holešovic zajišťovala část plechu na střeše výškové obytné budovy. Hasiči museli použít lezeckou techniku a část krytiny odstranili, zbytek pak provizorně zajistili. 

Ve 12:47 hodin spadl topol na zastávku MHD na Jižním Městě v ulici Mírového hnutí. Strom zastávku poničil, hasiči kmen rozřezali a provedli úklid komunikace. Ve 13:59 hodin vyjela jednotka pražských hasičů ze Strašnic k pádu stromu na osobní vozidlo v ulici Rektorská v Malešicích. Hasiči strom rozřezali motorovou pilou a odstranili z komunikace. Větve padajícího stromu auto slabě poničily. 

V 17:05 hodin vyjela do Ďáblic místní dobrovolná jednotka, aby zajistila spadlou konstrukci pergoly na zahradě rodinného domu v ulici K lomu. Posledním větším případem pak byla stržená střecha rodinného domu v ulici U továren. Hasiči se při odklízení částí střechy museli jistit lezeckou technikou. 


Martin Kavka

Tiskový odbor

HZS Praha

 

hasi