Vybydlený objekt v Nuslích zaměstnal tři jednotky hasičů

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
Vybydlený objekt v Nuslích zaměstnal tři jednotky hasičů
V Boleslavově ulici v pražských Nuslích zasahovali hasiči z centrální, krčské a chodovské stanice u požáru odpadu a nakupených odložených věcí v jednopodlažním vybydleném domě. Případ se stal v pondělí 01.05.2017 v 11:52 hodin. 
 zz.jpg
Po příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hoří na ploše asi 60 metrů čtverečních v plném rozsahu. Hasiči rozvinuli dopravní vedení a dva C proudy v dýchací technice, během zásahu nasadili ještě jeden proud vody po automobilovém žebříku. Souběžně s prvotním zásahem probíhala i prohlídka domu a vyhledávání případných osob. Preventivně byla na místo povolána ZZS. 
 eee.jpg
Požár jednotky dostaly pod kontrolu zhruba za hodinu, pak následovalo náročné rozebírání ohořelých konstrukcí a dohašování zbytků komunálního odpadu. Hasiči také preventivně použili hasební pěnu do prostoru půdy, kde se mohla nacházet skrytá ohniska. Po dvou hodinách byl požár, při kterém nedošlo ke zranění osob, zcela uhašen. Podle vyšetřovatelů pražských hasičů byla příčinou požáru pravděpodobně nedbalost při používání otevřeného ohně.
ViewImage-aspx-(1).jpg

tte.jpg

Martin Kavka
Tiskový mluvčí
HZS Praha
Foto:HZS Praha