D1 havárie soupravy převážející auta

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

12.09.2023 | D1/ Středočeský kraj
D1 havárie soupravy převážející auta

11. září 2023, 12.56 hodin, dálnice D1, km 14,5 směr Praha (Praha-východ)/ poblíž exitu Všechromy

K havárii soupravy převážející osobní automobily byla vyslána profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Mnichovice a Senohraby.

mapa.png

Po příjezdu na místo bylo nákladní auto ve svahu mimo vozovku, vlek s jedním osobním autem ležel na boku v odstavném pruhu a další vozidlo bylo převrácené na střechu o pár desítek metrů dál a zasahovalo z odstavného do pravého jízdního pruhu.

Zraněný řidič soupravy už byl mimo kabinu a po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl předán posádce k ošetření.

Hasiči odstranili osobní auto, které zasahovalo do jízdního pruhu, a obrátili ho na kola. Poté zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Na odtah vozidel byla zajištěna specializovaná firma.

Po úklidu povrchu dálnice si místo události převzala Policie ČR.

Celý zásah trval asi hodinu, provoz na dálnici byl částečně omezen.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce