Na Příbramsku boural autobus s mladými fotbalisty

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Na Příbramsku boural autobus s mladými fotbalisty
bus6.png
V neděli 11. listopadu 2018 ráno vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Příbram a dobrovolní hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem k dopravní nehodě autobusu na silnici první třídy číslo 19 za obcí Věšín směr Míšov.

stazeny-soubor.jpg

Autobus sjel z vozovky, přerazil sloup elektrického vedení a čelně naboural do stromu. Uvnitř autobusu cestovalo celkem 31 osob, z toho 3 dospělí a 28 fotbalistů mladších 18let. Po nehodě nezůstal nikdo zaklíněný, došlo k pěti lehčím zraněním, která zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice v Příbrami a Plzni.

stazeny-soubor-(4).jpg

Část nezraněných sportovců odvezli z místa jejich rodiče, pro zbytek povolal velitel zásahu evakuační autobus profesionálních hasičů z Plzně – Košutky.

stazeny-soubor-(5).jpg  stazeny-soubor-(3).jpg

Před jedenáctou hodinou byla nehoda vyšetřena Policií ČR, následně bylo místo uklizeno a v 11:43 hodin silnice zprůjezdněna oběma směry. Hasiči se pak vrátili na své základny.

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje