Noční tragická nehoda ve Vestci si vyžádala jeden lidský život

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

13.12.2023 | Vestec/ Středočeský kraj
Noční tragická nehoda ve Vestci si vyžádala jeden lidský život

V pondělí 11. prosince krátce po třiadvacáté hodině přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje automatické hlášení ze systému eCall o dopravní nehodě ve Vestci v okrese Praha-západ.

Vzhledem k tomu, že z posádky vozidla nikdo nereagoval, operátor tísňové linky klasifikoval mimořádnou událost jako dopravní nehoda s vyproštěním, což je nejzávažnější typ dopravních nehod. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky z hasičských stanic Jílové a Říčany, předurčenou dobrovolnou jednotku na dopravní nehody Dolní Jirčany a v rámci mezikrajské pomoci také profesionální jednotku z hasičské stanice Praha Modřany.

Po příjezdu na místo a prvotním průzkumu bylo zjištěno, že jde o dopravní nehodu osobního automobilu, který skončil v retenční nádrži situované uprostřed kruhového objezdu. V kabině se nacházela jedna osoba, která byla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyproštěna a předána do péče posádkám zdravotnické záchranné služby.

Za pomoci termokamery a fyzickým prozkoumáním retenční nádrže v suchých oblecích další osoby nalezeny nebyly. U vyproštěného řidiče lékař konstatoval exitus.

Z důvodu úniku provozních kapalin hasiči okolo vozidla nasadili sorpční hady a únik zasypali sorbentem. Za pomoci jeřábu následně automobil vyzvedli z retenční nádrže. Zároveň nasvěcovali místo události pro potřeby policie, která pro zadokumentování nehody využila i dron. Zásah byl ukončen pár minut před půl třetí v noci na úterý.

kpt. Ing. Tomáš Bakalář
HZS Středočeského kraje