Požár vozidla na elektrický pohon

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

25.09.2023 | Jeneč/ Středočeský kraj
Požár vozidla na elektrický pohon

23. září 2023, 16.48 hodin, Jeneč (Praha-západ)

K požáru v areálu logistické firmy byla vyslána profesionální jednotka z centrální hasičské stanice Kladno s dobrovolnými jednotkami obcí Hostivice, Hostouň a Jeneč. V rámci mezikrajské spolupráce vyjeli také podnikoví hasiči Letiště Václava Havla Praha a dobrovolní hasiči pražské části Řepy.

mapa.jpg

Po příjezdu první jednotky bylo upřesněno, že hoří malý elektrický nákladní automobil, ze kterého se plameny přenesly na opláštění přilehlé haly lakovny a autoservisu. O hašení se snažili zaměstnanci firmy, ale dostupnými prostředky se jim požár uhasit nepodařilo. Všichni ale byli mimo zasažený objekt a nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči požár lokalizovali dvěma C proudy v 17.08 hodin. Poté odvětrali zakouřenou halu přetlakovou ventilací. Deset minut před devatenáctou hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci.Poté nařídil dobrovolné jednotce Jeneč dohlídku do 22 hodin.

K objasnění příčiny vzniku požáru si vyšetřovatel HZS Středočeského přizval kolegy z Technického ústavu požární ochrany Praha.

Škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun, stejnou částkou i hodnoty, které se hasičům včasným zásahem podařilo uchránit.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK