Převrácený autojeřáb v obci Babice

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

23.11.2023 | Babice/ Středočeský kraj
Převrácený autojeřáb v obci Babice

22. listopadu 2023, 12.59 hodin, Babice (Praha-východ)

Hodinu po poledni byla profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany vyslána k nedaleké havárii autojeřábu, pod kterým se utrhla krajnice a skončil převrácený koly vzhůru. Pětatřicetitunový kolos současně zboural část kamenné opěrné zdi podél silnice.

mapa.jpg

Řidič vyvázl bez zranění. Po nezbytném zajištění vozidla proti vzniku požáru se hasiči zaměřili na zachycení masivního úniku hydraulického oleje a také nafty z poškozené nádrže.

O události byli informováni pracovníci České inspekce životního prostředí. Vzhledem k značné hmotnosti autojeřábu si vyproštění a následný odtah zajistila majitelka firmy u specializované společnosti. Tyto práce patrně proběhnou až v nočních hodinách.

Veškerá doprava je kvůli uzavření Starobabické ulice odkláněna po místních komunikacích.

Po dobu zásahu zálohovala říčanskou stanici jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice, která byla v pohotovosti na své zbrojnici.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK