První letošní kombajn shořel při sklizni na Kolínsku

01.07.2018
První letošní kombajn shořel při sklizni na Kolínsku
pozar6.png
V sobotu 30. června 2018 ve 20.46 hodin přijala operátorka tísňové linky středočeských hasičů informaci o požáru kombajnu v katastru obce Klučov na Kolínsku.

ViewImage.jpg

K události, která se stala na poli mezi obcemi Lstiboř a Žhery, vyslalo Krajské operační a informační středisko HASIC7.jpgHZS Středočeského kraje profesionální hasiče z Českého Brodu a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Pečky a Poříčany. Přestože první jednotka byla na místě do deseti minut od ohlášení požáru, kombajn už byl zasažen v plném rozsahu a plameny se začínaly pomalu rozšiřovat i na posekané pole.

ViewImage-(8).jpg

Hasiči pomocí přední lafetové proudnice provedli prvotní zásah, a tím zabránili rozšíření požáru na neposekanou část s řepkou. Následovalo dohašování pomocí vysokotlakého proudu.

ViewImage-(1).jpg

Příčinou vzniku požáru byla technická závada na kombajnu. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na pět ZTRATA.pngmilionů korun. Na místě byla do nedělního rána ponechána na dohlídku jednotka SDH Poříčany, aby nedošlo vlivem větru k případnému opětovnému rozhoření.

info.jpgFotogalerie/Video na www.hsiči.cz/Foto-Video/Video/članek Požár kombajnu na Kolínsku

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS - Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje