Tragická nehoda tří dodávek uzavřela obchvat Kolína

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

23.10.2023 | Polepy/ Středočeský kraj
Tragická nehoda tří dodávek uzavřela obchvat Kolína
 

V pondělí 23. října krátce před půl desátou přijali středočeští hasiči od operačního střediska Policie ČR informaci o vážné dopravní nehodě tří dodávkových vozidel na 86. kilometru silnice první třídy č. 38 s několika zraněnými i zaklíněnými osobami. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události na jižním obchvatu města na úrovni obce Polepy vyslalo profesionální jednotku z centrální hasičské stanice v Kolíně – a to družstva z prvního i druhého výjezdu.

Po příjezdu jednotky na místo bylo upřesněno, že jde o čelní střet tří dodávkových automobilů. Ve dvou z nich zůstaly zaklíněné osoby. Hasiči obě zraněné osoby vyprostili pomocí hydraulického zařízení a předali je do péče posádkám zdravotnické záchranné služby. U prvního vyproštěného účastníka nehody zdravotníci ihned zahájili resuscitaci, která však nebyla úspěšná a lékař následně potvrdil exitus. Druhá vyproštěná osoba utrpěla těžká zranění.

Na místě nehody se nacházeli ještě další dva zranění – jeden s těžkým a druhý s lehkým poraněním. Těžce zraněné osoby byly po stabilizaci základních životních funkcí ransportovány do nemocnic tletecky vrtulníky, které přiletěly z Prahy a Hradce Králové. Lehce zraněná osoba byla převezena k dalšímu ošetření do kolínské nemocnice pozemní cestou. Hasiči připravili místa na přistání vrtulníků a na havarovaných vozidlech udělali nezbytná protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Provoz na obchvatu Kolína byl po celou dobu zásahu zastaven a policejní hlídky řídily z obou směrů odklon po vedlejších silnicích. Velitel zásahu nechal na místo povolat silničáře na pomoc s úklidem trosek a uniklých provozních kapalin, aby byla doprava na velmi vytížené pozemní komunikaci po odjezdu záchranných složek co nejdříve obnovena. Jednotka ukončila zásah deset minut po poledni.


por. Ing. Veronika Švorcová Mocová
HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce – tiskový mluvčí

HZS Středočeského kraje