Tragický střet dvou osobních automobilů poblíž Velvar

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

19.01.2021 | Velká Bučina/ Středočeský kraj
Tragický střet dvou osobních automobilů poblíž Velvar

V úterý 19. ledna ve čtvrt na osm ráno přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici č. 240 u obce Velká Bučina nedaleko Velvar v okrese Kladno.

K události byla vyslána kralupská profesionální jednotka, která byla na místě za sedm minut od výjezdu ze stanice. Hasiči po příjezdu zjistili, že jedno z vozidel zůstalo po střetu na silnici a druhé skončilo v přilehlém poli. Ve vozidlech byly dvě zraněné osoby a jednu z nich museli vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení, protože nešly otevřít dveře.

Pro vážně zraněnou osobu povolala zdravotnická záchranná služba vrtulník, který ji transportoval do pražské nemocnice v Motole. Druhá osoba podle vyjádření lékaře svým zraněním na místě podlehla.

Jednotka zajistila obě vozidla proti vzniku požáru a zasypala uniklé provozní kapaliny. Hasiči také pomáhali s řízením odklonu dopravy, protože policie silnici kvůli vyšetřování zcela uzavřela. Obousměrná objížďka vedla přes obec Velká Bučina, provoz byl obnoven až po poledni.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje