Únik nebezpečných látek na vodní hladinu Vltavy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

23.10.2023 | Slapy/ Středočeský kraj
Únik nebezpečných látek na vodní hladinu Vltavy

22. října 2023, 10.20 hodin, Slapy (Praha-západ)

V neděli dopoledne byla středočeským hasičům oznámena dlouhá olejová skvrna s duhovým zabarvením, která se táhla na hladině Vltavy v okolí rekreačních oblastí Ždáň a Skalice směrem k nedaleké Slapské přehradě.

mapa.jpg

Profesionální hasiči z Jílového spolu s dobrovolnými kolegy obcí Slapy a Štěchovice po příjezdu na místo zjistili, že došlo k úniku nafty ze člunu, který se po poklesu hladiny potopil zadní částí pod vodu. Jak se ukázalo, palivo unikalo přes nedotažené víčko nádrže. Jednotky na zachycení skvrny nasadily sorpční hady.

Hasičům se podařilo pomocí čerpadel vyčerpat ze člunu veškerou vodu a dostat loď zpět na hladinu ke břehu.

Na místo se na posouzení stavu dostavil i zástupce České inspekce životního prostředí příslušné ORP. Posléze přijel i majitel plavidla, kterého mezitím sehnala Police ČR.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK