Do potoka unikla neznámá látka. Hasiči vytvořili na potoce nornou stěnu.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.07.2018
Do potoka unikla neznámá látka. Hasiči vytvořili na potoce nornou stěnu.
nebezpecne-latky1.jpg
Ve středu 11. 7. 2018 zasahovali profesionální hasiči  u úniku neznámé látky v potoce Brumovka ve Valašských Kloboucích na Zlínsku.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Zprávu o výskytu neznámé mazlavé látky v potoce Brumovka nedaleko požární stanice Valašské Klobouky přijali hasiči v 12:11 hodin. K místu výskytu vyjeli s jedním zásahovým vozem.

a-(1).jpg

Hasiči zabránili šíření neznámé látky na hladině potoka sorpčním hadem. Následně byl informován zástupce Odboru životního prostředí města Valašské Klobouky. Zástupce odboru po odběru vzorků sdělil, že se nejedná o závažné ohrožení životního prostředí, protože se jedná o tuky z restauračního zařízení. Hasiči na potoce zřídili nornou stěnu, aby se látka dál nešířila.

fd-(1).jpg

Na místo události se dostavili zástupci firmy Valašskokloboucké služby s.r.o. a pohotovostní služba firmy Moravská Vodárenská, a.s. Pohotovostní služba provedla odsátí látky z vodního toku. Valašskokloboucké služby s.r.o. překontolovaly kanály, aby se zjistilo, z které provozovny tuky vytekly. To se však zjistit nepodařilo.

Hasiči budou v pravidelných intervalech kontrolovat potok u norné stěny.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje