Dvě dopravní nehody a požár

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.02.2017
Dvě dopravní nehody a požár
V pondělí 27.2.2017 zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v ranních a dopoledních hodinách v Prostřední Bečvě, Vidči a Valašské Bystřici na Vsetínsku.
V 07:24 hodin vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a hasičů města Rožnova pod Radhoštěm na místo hlášené dopraní nehody osobního vozidla s chodcem, ke které došlo v obci Prostřední Bečva. Jako první na místo dorazili rožnovští hasiči. Podle jejich upřesnění došlo ke sražení školáka, který byl v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Hasiči zajistili místo nehody a následně ho předali policistům. Z místa zásahu pak jednotka vyrazila na místo další hlášené události ve Valašské Bystřici. Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí byla ještě v průběhu jízdy přesměrována k další dopravní nehodě, ke které došlo v obci Vidče.
Na místo druhé události dorazili hasiči v 07:50 hodin. Při nehodě osobních vozidle zn. Škoda a Audi byli zraněni dva chlapci. Ti cestovali ve vozidle zn. Škoda. Hasiči jim poskytli předlékařskou a posttraumatickou pomoc. Oba zraněné si pak do další péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby, která je transportovala k dalšímu ošetření a kontrole do nemocnice. Řidiči obou vozidel byli nezraněni. Hasiči zajistili místo nehody, havarovaná vozidla proti vzniku požáru a likvidovali únik provozních kapalin.
Sedm minut po osmé hodině přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru sila v obci Valašská Bystřice. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Valašského Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a místní dobrovolní hasiči. Podle upřesnění hořely piliny v asi deset metrů vysokém silu. To bylo umístěno na volném prostranství a propojeno s další technologií. K likvidaci požáru byly nasazeny celkem tři cisternové vozy a automobilní plošina. Hasiči vybaveni dýchací technikou otevřeli z koše plošiny kryty sila a vnitřní prostor začali prolévat vodou. Současně s hašením byl pomocí přetlakové ventilace odvětráván sousední objekt. V 09:34 hodin byl požár likvidován. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v dalším šetření.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje