Hasiči ve Zlínském kraji vyjížděli k vůli silnému větru k desítkám zásahům.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči ve Zlínském kraji vyjížděli k vůli silnému větru k desítkám zásahům.

zlin.png 73390_8e8c7.jpg
V nočních hodinách z pondělí 11.12.2017 na úterý 12.12. 2017 hasiči ve Zlínském kraji očekávali navýšení výjezdů v souvislosti s hlášeným extrémně silným větrem.

vitr.png
Na základě výstrahy ČHMÚ hasiči navyšíli počty sloužících hasičů, neboť se předpokládal zvýšený počet zásahů. Extrémně silný vítr měl dle předpovědi zasáhnout především vrcholy hor. Dle modelací nejsilnější vítr se očekával přibližně od 23:30 hod. a měl trvat několik hodin. Slábnutí větru se předpokládalo  v úterý, 12.12.2017, v dopoledních hodinách.

vitr.pngPrůběh zásahů: 19.30 hodin dne 11.12. 2017

Od dvanácti hodin do půl osmé večerní vyjeli hasiči ve Zlínském kraji k celkem třiceti případům popadaných stromů, a to především na komunikace. Krátce po půl sedmé večerní vyjeli do Valašského Meziříčí, kde se v důsledku větru uvolnila střecha rodinného domu a hrozil její pád.

Ve 22:04 hodin vyjeli profesionální hasiči z Vsetína hasiči k vyproštění 20 osob a 2 dětí z motorového vlaku v Ústí na Vsetínsku. Na motorový vlak spadla trolej. Hasiči tak pomohli s vystoupením osob z vlaku. Tyto osoby v 22:48 hodin přestoupily do náhradního vlaku.

Ve 22:33 hodin vyjeli dobrovolní hasiči z Prostřední Bečvy na Vsetínsku k odstranění spadlého stromu.

Ve 23:50 hodin vyjeli k poškozené střeše základní školy do Kvasic profesionální hasiči z Kroměříže a dobrovolní hasiči z Kvasic.

W-(1).jpg

vitr.pngPrůběh zásahů : 07.30 hodin dne 12.12.2017

Od osmé hodiny večerní dne 11. prosince 2017 do půlnoci přijali hasiči ve Zlínském kraji celkem 26 oznámení o spadlých stromech především na komunikace.

Dále vyjeli na Kroměřížsku do Velkých Těšan, kde se silným větrem začala nadzvedávat střecha rodinného domu.

Obdobný případ byl i ve stejný čas v Otrokovicích. Jednalo se o složitý a nebezpečný zásah. Uvolnil se zde plech sedlové střechy devíti patrového panelového domu. Zasahující hasiči však nemohli použít výškovou techniku. Proto na místě zasahovala lezecká skupina, která plech upevnila. Celou práci jim komplikoval velmi silný vítr.

EA-(1).jpg

Od půlnoci do sedmé hodiny ranní dne 12.prosince 2017 hasiči vyjížděli celkem v padesáti třech případech k popadaným stromům na komunikace. V Zubří na Vsetínsku hasiči zajišťovali utrženou střechu ze zahradního domku.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje