Hořící loď uprostřed řeky Moravy

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.07.2020 | Kvasice/ Zlínský kraj
Hořící loď uprostřed řeky Moravy

(22.07.2020) Majitelům loď shořela před očima.

Tři jednotky hasičů, a to ze stanic Kroměříž a Otrokovice a místní dobrovolná jednotka, v úterý večer zasahovaly u řeky Moravy v katastrálním území obce Kvasice na Kroměřížsku, kde uprostřed řeky hořela loď.

Po příjezdu na místo byla celá loď v plamenech. Jedna jednotka hasičů začala likvidovat požár ze břehu a druhá jela člunem k hořící lodi, kterou přitáhla k břehu a požár dohasila. Poté hasiči vytáhli loď na břeh. Na místo se dostavili majitelé lodi, ti uvedli, že loď opravovali a při nastartování jim začala hořet. Museli tak z lodi skočit do vody.

Ohledání lodi provedl vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu požáru stanovil technickou závadu a škodu s majiteli vyčíslil na 40 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči jen mladšímu z nich, který měl na sobě mokré oblečení, poskytli termofólii. Nakonec pomohli majitelům torzo lodě naložit na vozík. Krátce před půlnocí se vrátili zpět na své stanice.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje