Jeden výjezd dva zásahy

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Jeden výjezd dva zásahy

Holešovští profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek 16.3.2017 v odpoledních hodinách na ulicích Tovární a Tyršova v Holešově na Kroměřížsku.
c.jpg

V 15:51 hodin vyjela jednotka holešovských profesionálních hasičů na ulici Tovární, kde došlo k dopravní nehodě osobních vozidel zn. Škoda a Fiat. Vozidlo Fiat skončilo převrácené na střeše mimo komunikaci. Zraněnému řidiči hasiči poskytli první pomoc a pomocí límce mu zafixovali krční páteř. Zraněného si následně do dalšího ošetření převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Druhé vozidlo zůstalo po kolizi stát u krajnice vozovky. K úniku provozních kapalin nedošlo.
j.jpg

V době kdy jednotka zasahovala na místě nehody byla na operačním středisku krajských hasičů přijata žádost o otevření bytu na ulici Tyršova. Zasahující jednotka se přesunula na místo druhého zásahu. Po otevření bytu hasiči předali místo záchranářům a městským strážníkům a vrátili se zpět na místo dopravní nehody.

K vytažení převráceného vozidla byla domluvena odtahová služby s vozidlem vybaveným hydraulickou rukou. Hasiči ještě odpojili akumulátorovou baterii vozidla a pořezali menší strom, který se v důsledku nárazu vozidla vyvrátil na chodník u komunikace. V 17:19 hodin jednotka ukončila zásah a vrátila se na svou stanici.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje