Masivní únik plynu po nehodě v Bystřici pod Lopeníkem

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.04.2023 | Bystřice pod Lopeníkem/ Zlínský kraj
Masivní únik plynu po nehodě v Bystřici pod Lopeníkem

(6. 4. 2023) Ve středu 5.4.2023 krátce před jedenáctou hodinou v noci přijali hasiči informaci o dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu v obci Bystřice pod Lopeníkem, při které byla narušena plynová přípojka a docházelo k masivnímu úniku plynu. K události okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště.

Jako první na místo dorazila policie, která provedla evakuaci dvou rodinných domů. Hasiči po příjezdu okamžitě zastavili únik plynu z narušené plynovodní přípojky a odvětrali nákladový prostor kamionu, kde se plyn nastřádal. Ke zranění osob při nehodě nedošlo.

Velitel zásahu si na místo povolal plynaře a z důvodu většího úniku provozních kapalin také zástupce životního prostředí. Po zabezpečení obou vozů zkontrolovali hasiči na pokyn velitele přítomnost plynu také v evakuovaných rodinných domech. Jakmile bylo vyloučeno další nebezpečí, zásah na místě byl po téměř čtyřech hodinách ukončen. Vyproštění kamionu si zajistil jeho majitel.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje