Motorový olej znečistil hlavní komunikace.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.03.2017
Motorový olej znečistil hlavní komunikace.

Profesionální hasiči z Otrokovic likvidovali dnes v úterý 14.3.2017 od 08:39 hodin únik provozních kapalin z kamionu v obci Spytihněv na Zlínsku.

K úniku motorového oleje došlo vlivem technické závady motoru kamionu projíždějícího  obcí Spytihněv. Odstavený kamion se zadřeným motorem pak na delší dobu zablokoval jeden jízdní pruh frekventované komunikaci mezi Otrokovicemi a Uherským Hradištěm.

kk.jpg
Hned po svém příjezdu hasiči zabezpečili místo události a za pomoci sorbentů zasypali asi 150 metrů dlouhý pás olejem znečištěné komunikace. Vzhledem k tomu, že množství sorbentů uložených v zásahovém vozidle k zasypání celého úseku nestačilo, musel velitel zásahu požádat o dovoz další zásoby. Na místo události následně přijela odtahová služba, která nepojízdný tahač odvezla. Návěs pak z místa odvezl náhradní tahač, který zabezpečil přepravce. Po půl dvanácté hasiči dokončili likvidační a úklidové práce a předali místo události policistům, kteří po celou dobu zásahu řídili provoz na komunikaci.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje