Nafta z osobního vozu znečistila odstavnou plochu.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Nafta z osobního vozu znečistila odstavnou plochu.
V neděli, 23. 4. 2017, ráno došlo k úniku nafty z osobního vozu v Chropyni na Kroměřížsku.
ViewImage-aspx.jpg
V 8:00 hodin přijali hasiči oznámení o úniku benzínu z osobního auta, stojícího na parkovišti na ulici Nádražní v Chropyni. Odstranit uniklé pohonné hmoty z odstavné plochy vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Kroměříž.
rt.jpg
Průzkumem bylo zjištěno, že z osobního vozu vytekla nafta na plochu asi 25 metrů čtverečních. Nafta se pravděpodobně dostala i do kanalizačního potrubí, protože znečištěná plocha vedla až do kanalizační vpusti. Znečištěnou plochu hasiči zasypali sorbentem. Místo úniku nafty z osobního vozu bylo utěsněno speciálním tmelem.
sdf.jpg
Kvůli zasažení kanalizační vpusti byl kontaktován správce kanalizační sítě s požadavkem na povolení oplachu znečištěné plochy. Správce oplach zamítl. Hasiči proto znečištěnou sorbční látku pouze zametli.
Místo události bylo předáno Policii České republiky, která zjišťuje i příčinu úniku nafty z vozidla.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje