Nalomené větve hrozily pádem na chodník i dětské hřiště

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.03.2017
Nalomené větve hrozily pádem na chodník i dětské hřiště
Ve čtvrtek 2.3.2017 v dopoledních hodinách provedli technický zásah profesionální hasiči z centrální stanice Zlín.
Na základě žádosti městských strážníků byla v 09:15 hodin vyslána jednotka profesionálních hasičů k jednomu z bytových domů mezi ulicí Kvítková a třídou T. Bati, kde hrozil pád větví ze stromu. Nalomené větve vzrostlého jehličnatého stromu mohly ohrozit občany pohybující se na chodníku pod stromem a případně i děti na pozemku hřiště.
Protože se nalomené větve nacházely ve výšce asi dvaceti metrů a nebylo možné v blízkosti stromu ustavit výškovou techniku hasičů, povolal velitel zásahu družstvo lezců sloužící směny. Ti k výstupu na strom použili nastavovací žebřík a lezecké vybavení. Nalomené větve pak odřezali ruční pilou a shodili pod strom. Celý zásah na místě hasičům zabral asi třicet minut.
Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje