Osobní vozidlo poškodilo přípojku plynu. Hasiči evakuovali obyvatele blízkých rodinných domů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

08.10.2017
ViewImage-(1).jpg
Únik plynu po nárazu jednoho osobního vozu byl hasičům ohlášen 7.10.2017  v 10:27 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Bystřice pod Hostýnem.
Hasiči průzkumem zjistili, že osobní vozidlo Renault poškodilo plynové potrubí a dochází k zvýšenému úniku plynu. Z důvodu možné exploze evakuovali tři osoby z blízkých rodinných domů a zapáskováním znemožnili provoz na silnici. Před příjezdem hasičů své domy opustilo dalších pět osob. Za devět minut po příjezdu hasičů uzavřela pohotovostní služba dodavatele plynu hlavní uzávěr a všechny osoby se mohly vrátit zpět do svých domovů. Provoz na silniční komunikaci byl obnoven. Hasiči provedli protipožární opatření.
Dvě osoby, které jely v poškozeném vozidle, byly mimo vůz. Řidič si začal stěžovat na bolest hlavy. Velitel zásahu si proto vyžádal příjezd zdravotnické záchranné služby.
7. 10. 2017 v 14:00 hodin
Hasiči po příjezdu odtahové služby pomohli s naložením poškozeného automobilu a vrátili se zpět na stanici.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje