Po příchodu domů našli manželé vyhořelý dům

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.01.2020 |  Liptál/ Zlínský kraj
Po příchodu domů našli manželé vyhořelý dům

Ráno přiložili do krbu a poté odešli.

Když se po pár hodinách vrátili zpět, našli manželé vyhořelý dům plný štiplavého kouře. Ihned si na pomoc přivolali hasiče. Krajské operační středisko hasičů vyslalo osm minut po půl jedenácté dopoledne k hlášenému požáru rodinného domu v obci Liptál na Vsetínsku jednotku profesionálních hasičů ze stanice Vsetín. Ti v dýchací technice provedli průzkum místa požáru a zjistili, že již v budově nehoří, neboť došlo k samouhašení. Dům byl však plný kouře. Hasiči proto provedli přirozené odvětrání otevřením oken v domě. K urychlení odvětrání použili i přetlakovou ventilaci.

Manželům hasiči poskytli předlékařskou pomoc, kdy jim nasadili kyslíkovou masku, neboť se nadýchali kouře a oba vykazovali známky intoxikace kouřem. Proto si velitel zásahu na místo vyžádal i zdravotnickou záchrannou službu. Ta nakonec ženu i muže odvezla do krajské nemocnice.

Příčinu požáru šetří vyšetřovatel hasičů. Škoda je předběžně vyčíslena na půl miliónu korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje