Požár kompostéru se přenesl i na stodolu.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2017
Požár kompostéru se přenesl i na stodolu.

K požáru domu v Pozděchově na Vsetínsku byla v neděli 12.března 2017 v 9:37 hodin vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky z Pozděchova a Valašské Polanky. Postupně tak na místo dorazily čtyři cisternové vozy.

Po příjezdu profesionálů se již na místě nacházela místní dobrovolná jednotka, která prováděla hašení jedním vysokotlakým proudem. Velitel po provedení průzkumu oznámil lokalizaci požáru a odeslal jednu z cisteren ze stanice Vsetín zpět na základnu.

Jakmile jednotky dohasily konstrukce zasažené budovy, byla oznámena celková likvidace. Velitel zásahu ponechal na požářišti místní jednotku na dvouhodinovou dohlídku, aby bylo vyloučeno opětovné rozhoření skrytých ohnisek.

Vyšetřovatelem hasičů ze Vsetína bylo po ohledání zjištěno, že požár způsobil horký popel v kompostéru, ze kterého se oheň rozšířil i na starou stodolu nacházející se v těsné blízkosti. Jako příčina byla stanovena nedbalost uživatele. Výše škody je prozatím nadále předmětem vyšetřování.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje