Původně nahlášený požár skládky odpadu se ukázal jako požár karavanu.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2018
Původně nahlášený požár skládky odpadu  se ukázal jako požár karavanu.
ohen.jpg karavan.jpg
Včera, 1.7.2018  v noci došlo k požáru odstaveného karavanu poblíž zahrádkářské kolonie v Otrokovicích.
Hasiči přijali dne 1. 7. 2018 v 21:58 hodin hlášení, že oznamovatel vidí plameny v Otrokovicích, mezi dálnicí D55 a zahrádkářskou kolonií u ulice Prostřední. Dále oznamovatel sdělil, že slyší z místa požáru výbuchy.

ViewImage-aspx.jpg

Operační důstojník vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z  požární stanice Otrokovice a dobrovolným hasičům z Otrokovic a Kvítkovic.

Hasiče navedla k požáru záře plamenů. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří pravděpodobně nepovolená skládka odpadu, od které začínají hořet ovocné stromy.

aa.jpg

ohen-uhas.jpgPožár byl uhašen jedním vodním proudem vody. Po uhašení byly v požářišti nalezeny dvě malé tlakové láhve o objemu 2 kilogramy a také zbytek podvozku od karavanu.

vysovatre.jpg
Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Bylo domluveno, že ohledání místa požáru bude provedeno dne 2. 7. 2018 od 08:30 za účasti policejního psovoda se psem pro vyhledávání akcelerantů hoření.

penize-skody2.jpg
Škoda způsobená požárem prozatím nebyla vyčíslena.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje