Tragická nehoda v obci Střelná

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.09.2023 | Střelná/ Zlínský kraj
Tragická nehoda v obci Střelná

(27.09.2023) Pro dítě letěl vrtulník.

Smutný konec má dnešní dopravní nehoda, která se stala před půl pátou odpolední v obci Střelná na Vsetínsku. Došlo zde ke střetu osobního auta s chodci. Dva z nich skončili po nárazu v korytu potoka.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a z Valašských Klobouk. Po příjezdu vytáhli zraněné chodce z potoka. Nejhůře skončila mladá žena, u které hasiči společně se ZZS prováděli resuscitaci. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Druhým zraněným bylo malé dítě. To hasiči pomohli transportovat do sanitky a následně do přivolaného vrtulníku, pro který zajišťovali místo na přistání. Druhé dítě vyvázlo bez zranění. Stejně tak posádka vozidla.

Velitel zásahu si na místo povolal psychologa hasičů, který pozůstalým poskytl první psychologickou pomoc.

Mnoho z nás má před sebou prodloužený víkend a těší se na slunečné dny plné zážitků. Prosíme všechny o obezřetnost a ohleduplnost nejenom na silnicích, abychom si tyto dny užili bez tragických událostí.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje