Uživatel se při požáru zahradního domku nadýchal zplodin hoření.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

01.12.2018
Uživatel se při požáru zahradního domku nadýchal zplodin hoření.
pozarW.png
V sobotu 1. 12. 2018 dopoledne hořel zahradní domek v Otrokovicích v okresu Zlín.

ViewImage-(2).jpg

V 8:46 hodin přijal operační důstojník hasičů zprávu o požáru altánu na ulici Dr. Stojana v Otrokovicích. Vyhlásil hasic-aut.jpgproto požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice a jednotce dobrovolných hasičů města Otrokovice. K hlášenému požáru vyjeli celkem tři automobilové cisterny.

ViewImage-(3).jpg

Příjezd hasičům k požáru ztížily zaparkované osobní automobily, které původní šířku ulice zúžily na tři metry. Hasiči tak museli jet velmi pomalu, aby nepoškodili zaparkované automobily i svoji techniku.

ViewImage-(4).jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří jedna stěna samostatně stojícího zahradního domku, kterou prochází hasic5.jpgkouřovod od kamen na tuhá paliva. Požár se začal rozšiřovat na konstrukci střechy. Hasiči v dýchacích přístrojích použili k uhašení plamenů jeden vysokotlaký proud vody.  Následně s termokamerou kontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. Hasiči museli rozebrat část obvodové sendvičové stěny a navazující podhled. Objekt byl odvětrán přirozeně okny.

ViewImage-(5).jpg

Na místě požáru byla Policie České republiky, majitel i uživatel zahradního domku. Uživatel sdělil, že pozar33.jpgv kamnech topil celou noc. Ráno šel se psem na procházku. Když se vrátil, zjistil, že zadní stěna domku hoří. Plameny se snažil uhasit a při této činnosti se nadýchal zplodin hoření. Uhasit požár se mu nepodařilo, a proto majitel domku oznámil požár hasičům. Uživatel odmítl přivolání zdravotnické záchranné služby.

ViewImage-(6).jpg

Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou vzniku požáru je působení sálavého tepla od vysetro.jpgkouřovodu na stavební konstrukce z hořlavých materiálů. V průběhu šetření příčiny požáru majitel domku zavolal uživateli zdravotnickou záchrannou službu.

ViewImage-(7).jpg

penize1.pngŠkoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 200 000 korun. Včasným zjištěním a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 800 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje