Zvěř na komunikacích.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.03.2017
Zvěř na komunikacích.
Na místě dnešního ranního střetu, 1.března 2017, osobního vozidla s divočáky u Slušovic na Zlínsku zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Zlín.
Příchod jara znamená pro jednotky profesionálních hasičů i zvýšený počet výjezdů na místa dopravních nehod, jejichž příčinou jsou střety vozidel s volně žijící zvěří. Nebezpečné jsou především kolize s divokými prasaty a spárkatou zvěří. Mimo materiálních škod na vozidlech v těchto případech hrozí i zranění osob. K jedné z takových nehod vyjížděli dnes v 05:52 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Zlín.
Na komunikaci mezi Lípou  a Slušovicemi došlo ke střetu osobního vozidla zn. Mercedes s divočákem. Nehoda se obešla bez zranění osob, náraz ale značně poškodil přední část vozidla. Jak se následně ukázalo, nejednalo se o střet s jedním, ale se dvěma divočáky. Druhé zvíře našli hasiči až při kontrole okolí místa události. Uhynulá zvířata si pak převzali myslivci. Hasiči odstranili části karoserie vozidla z komunikace a vozovku uklidili.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje